Ameliyatsız Zayıflama İşlemi Nedir?

Kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Vücut kitle indeksi 40’ın altında olan, diyet ve sporla gerektiği gibi kilo veremeyen, fazla kilosu olan ancak obez kategorisine girmeyen hastalar bu işlem için ideal hastalardır.

Endoskopik girişimle midenin belirli bölgelerine Botilinum toksini enjekte edilmesi esasına dayanan bir kilo verdirme yöntemidir.

Ameliyatsız Zayıflama İşlemi Kimlere Uygulanır?

Bu yöntem aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir. Vücut kitle indeksi 40’ın altında olan, diyet ve sporla gerektiği gibi kilo veremeyen, fazla kilosu olan ancak obez kategorisine girmeyen hastalar bu işlem için ideal hastalardır.

Ameliyatsız Zayıflama İşlemi’nin Riski Var Mıdır?

Ameliyatsız zayıflama işleminde mideye enjekte edilen ilaç 4-6 ay içinde vücuttan tamamen atıldığından literatürde belirtilmiş, bilinen herhangi bir riski yoktur.

Ameliyatsız Zayıflama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem tamamen endoskopik olarak ağızdan girilerek ortalama 20-30 dakikada yapılan bir işlemdir. İşlemde herhangi bir kesi yoktur. Hastalar, işlem esnasında anestezi ile uyutulur. İşlem sonrasında hastanede yatış gerekmemektedir.

Ameliyatsız Zayıflama İşlemi Nasıl Kilo Verdirir?

Bu işlem ile mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süresinin gecikmesi ve hastada iştah kaybı oluşması sağlanır. Bu sayede hasta kendine özel diyetine de uyarak kilo verir.

Ameliyatsız Zayıflama İşlemi’nin Avantajları Nelerdir?

İşlemin ameliyat olmaması, bir kesi gerektirmemesi, işlemin çok kısa sürede uygulanması, işlem sonrası günlük yaşama hemen dönülebilmesi başlıca avantajlardır. İşlem uygulandıktan sonraki 2-3 gün içinde acıkma hissi azalır. 2 haftadan sonra hasta kilo vermeye başlar. Bu uygulama midedeki düz kaslara yapılan bir uygulamadır ve bağırsak hareketlerini etkilemez. Bağırsak tembelliğini artıran bir etkisi yoktur. İşlem sonrası hastaya özel hazırlanan diyetle bağırsak tembelliği yaşayan hastalarda düzelme de görülebilir.

Cerrahi Dışı Uygulamalar

Bilgi Al