Ameliyatsız Zayıflama Nedir?

Ameliyatsız Zayıflama, endoskopik müdahale ile midenin belirli bölgelerine Botulinum toksininin enjekte edilmesine dayanan bir kilo verme yöntemidir.

Ameliyatsız Zayıflama Kimlere Uygulanır?

Ameliyatsız Zayıflama aslında kilo vermek isteyen herkese uygulanabilir.Vücut kitle indeksi 40’ın altında olan, diyet ve sporla gerektiği gibi kilo veremeyen, fazla kilolu ancak obez kategorisine girmeyen hastalar Ameliyatsız Zayıflama için ideal hastalardır.

Ameliyatsız Zayıflama herhangi bir risk taşır mı?

Ameliyatsız Zayıflamada kullanılan ilaç 4-6 ay içerisinde vücuttan tamamen atılır, bu nedenle literatürde bilinen bir risk belirtilmemiştir.

Ameliyatsız Zayıflama Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız Zayıflama, ağız yoluyla tamamen endoskopi ile ortalama 20-30 dakikada gerçekleştirilen bir işlemdir. İşlemde başka bir kesi yoktur. İşlem sırasında hastalar anestezi ile uyutulur. İşlem sonrası hastanede yatış gerekli değildir.

1- Danışma
Cerrahımıza danışarak, ameliyatsız zayıflama (mide küçültme ameliyatı) konusunda en güncel bilgileri size şahsen veya telefonla bilgi vermekteyiz.

2 – Tedavi
Tedavi, uzmanlarımız tarafından detaylı bilgi, detaylı testler ve çeşitli muayeneler sonrasında gerçekleşir. En doğru tedavinin uygulanması hedeflenmektedir.

3 – Başarı
Ameliyat öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrasında da sürecin sıkı takipçisiyiz. Doğru beslenme yönlendirmeleri ve ameliyat sonrası takip ile başarıya ulaşıyoruz.

Ameliyatsız Zayıflama kilo vermeyi nasıl sağlar?

Ameliyatsız Zayıflama ile mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak midenin boşalma süresinin gecikmesi ve hastada iştah kaybı sağlanır. Bu sayede hasta kendi diyetini uygulayarak kilo verir.

Ameliyatsız Zayıflamanın Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız Zayıflama ameliyatının olmaması, kesi yapılmaması, işlemin çok kısa sürede uygulanması, işlem sonrası hemen günlük hayata dönülmesi başlıca avantajlarıdır.

Ameliyatsız Zayıflamadan 2-3 gün sonra açlık hissi azalır. 2 hafta sonra hasta kilo vermeye başlar.

Ameliyatsız Zayıflama, midedeki düz kaslara yapılan bir uygulamadır ve bağırsak hareketlerini etkilemez. Bağırsak tembelliğini artıran bir etkisi yoktur. Ameliyatsız Zayıflama sonrası hastaya özel hazırlanan diyet ile bağırsak tembelliği yaşayan hastalarda da iyileşme görülebilir.

Op.Dr. Ersin Aksu ve uzman ekibi ameliyat öncesi ve sonrası sıkı takibi ile yüksek başarıyı hedeflemektedir. Sizin mutluluğunuz bizim başarımızdır. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilir, Instagram ve YouTube hesaplarımızı inceleyebilirsiniz.

Bilgi Al