Mide Küçültme Ameliyatı ile Zayıflayın!

  • 5000+ Tüp Mide Ameliyatı
  • 3 Delik Ameliyatı ile Hızlı İyileşme!
  • Profesyonel Ekip, Memnun Hastalar, Konforlu Operasyon.

Ücretsiz Randevu Alın

Genel Bilgiler
Sağlık Bilgileriniz

Vücut Kitle İndeksinizi Ölçün

Harekete Geç ve Sağlığına Kavuş!

Obez miyim? Bu sorunun cevabını almak ve zaman kaybetmeden harekete geçmek için vücut kitle indeksinizi hesaplayın!

0 ila 18,4 VKİ (Zayıf) : Kişinin boyuna oranla ağırlığının yetersiz olduğunu ifade etmektedir

18.5 ila 24.9 VKİ (Normal) : Bu değer aralığı kişinin ideal kiloda olduğunu gösterir. 

25 ila 29.9 VKİ (Fazla Kilolu) : Kişinin boyuna oranla kilosunun fazla olduğunu gösteren bu değer aralığında kişinin fazla kilolarından kurtulması önerilir.

30 ila 34.9 VKİ (Obez) : 1.derece obez kategorisinde yer almaktasınız. Bu grupta yer alan kişilerin kesinlikle uzmanlardan destek alması önerilir. Konu ile ilgili bizimle hemen ücretsiz iletişime geçebilirsiniz.

35 ila 44.9 VKİ (Morbid Obez) : 2.derece obez kategorisinde yer almaktasınız. Bu grupta yer alan kişilerin kesinlikle uzmanlardan destek alması önerilir. Konu ile ilgili bizimle hemen ücretsiz iletişime geçebilirsiniz.

45+ VKİ (Super Obez): 3.derece obez kategorisinde yer almaktasınız. Bu grupta yer alan kişilerin kesinlikle uzmanlardan destek alması önerilir. Konu ile ilgili bizimle hemen ücretsiz iletişime geçebilirsiniz.

3 Delikten

Tüp Mide Ameliyatı

En az risk, daha hızlı iyileşme!

Yüzlerce ameliyattan edindiğim tecrübe sonucu geliştirdiğim ve 3 delikten tüp mide ameliyatı ile ameliyat sırasında hem diğer organlar korunurken hem de iyileşme süreci hızlanıyor.

obezite cerrahisi - Mide küçültme ameliyatı - Tüp mide ameliyatı

En sık uygulanan obezite cerrahisi tüp mide ameliyatıdır ve halk arasında “mide küçültme ameliyatı” olarak bilinir.Bu ameliyatta midenin yaklaşık yüzde 80’i çıkarılır ve mide tüp şekline getirilir.

Obezite Cerrahisi ile İlgili Merak Edilenler

Yapılması gereken, obezitenin ciddi bir hastalık olduğunu kabul edip, zaman kaybetmeden profesyonel bir tıbbi ekibe başvurmaktır. Yapılan çalışmalarda morbid obezlerin diyet ve egzersiz ile kalıcı kilo kaybı sağlama olasılığı %3’ten azdır. Günümüzde obezitenin tedavisinde etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış tek tedavi yöntemi cerrahidir. Obezite cerrahisi (Bariatrik Cerrahi) ile başarı şansı ise %90’ın üzerindedir. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Tüp mide ameliyatı, midenin yaklaşık olarak %80’lik bölümünün çıkarılması ve bu sayede daha erken doyma hissinin sağlanması yönüyle kısıtlayıcı etkili bir ameliyattır. Mideden çıkarılan parça açlığı tetikleyen Ghrelin hormonunu üreten bölümdür. Bu bölümün çıkarılması Ghrelin hormonunun kandaki seviyesini azaltır ve bu sayede iştah baskılanır.

Sleeve gastrektomi diğer adıyla tüp mide ameliyatı cerrahi yolla midenin küçültülmesidir.

Ameliyattan sonra sağlıklı beslenen ve düzenli egzersizlerini yapan hastalarda ameliyattan sonra 1 yıl içerisinde %65-80 oranında kilo kaybı sağlanabilir. Ancak beslenme alışkanlıklarını oturtamayan hastalarda ilerleyen zamanlarda yaklaşık olarak %5 oranında tekrar kilo alımı olabilir.

Obezite aşırı kilo yüküyle beraberinde getirdiği ciddi sağlık sorunlarına ilaveten, bireylerin psikolojilerini de etkilemektedir. Obezitenin oluşumunda ve gelişiminde genetik, çevresel ve psikolojik etmenlerin rolünün büyük olduğu düşünülmektedir.

Obez bireylerde psikiyatrik bozukluklarının başında depresif bozukluklar, kaygı bozuklukları sıklıkla görülmektedir. ( Sosyal fobi, özgül fobi, panik bozukluğu, özgüven kaybı vs.) Bu nedenle obezitenin kontrolünde psikiyatrik tedavinin önemi büyüktür.

Obez hasta; vücudunda aşırı yağ dokusu biriken bireylere denir. VKİ 40 Morbid Obezite yani hastalık derecesinde şişmanlık Sağlığınızı tehdit edecek ve yaşam kalitenizi düşürecek boyutta aşırı kilolu iseniz OBEZ bireysiniz. .

WhatsApp Telefon

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları - Türkiye

Tüp Mide Ameliyatı

* Kapalı yöntem ve 3 delik ile aldığımız her şey dahil işletme ücretidir.

* Bu işlem kişiye özel bir işlemdir.

* Taksitli ödeme mümkün değildir

* Sitede nakit ödeme

Ücretsiz Randevu Alın

Genel Bilgiler
Sağlık Bilgileriniz